Aktuatori su uređaji koji omogućavaju kontrolu i upravljanje mašinama i sistemima. Oni pretvaraju energiju (često električnu, hidrauličnu ili pneumatsku) u mehanički pokret ili akciju, omogućavajući tako mašinama da se kreću ili manipulišu određenim komponentama. U WAMGROUP programu, aktuatori igraju ključnu ulogu u upravljanju različitim tipovima ventila, omogućavajući preciznu kontrolu nad protokom materijala kao što su prahovi i granularni materijali u industrijskim procesima. SVEN Commerce DOO ima u asortimanu sve aktuatore koji će rešiti vaše probleme. Kod nas su ovi proizvodi dostupni ili sa zaliha ili po narudžbini.
Aktuatori - Tipovi u WAM Programu
Pogledajte katalog sa svim tipovima aktuatora - Aktuator WAM
here...

Pneumatski klipni aktuator CP
.

AE električni aktuator sa zubčastim motorom

AR električni aktuator sa zubčastim motorom

Ručica aktuator CM

CMG ručni aktuator

CMV ručni aktuator

Pneumatski rotacioni aktuator CPU

CRG električni aktuator

CV ručni aktuator
Razumevanje Aktuatora
Aktuatori su kritični za operacije raznih industrijskih sistema i mašina. Oni su ti koji omogućavaju otvaranje i zatvaranje ventila, kontrolu robota, podešavanje pozicije antena, i mnogo drugih aplikacija gde je potrebno precizno pozicioniranje i kontrola. Oni su u osnovi uređaji koji konvertuju energiju u mehanički rad, čime omogućavaju pokret ili kontrolu mehanizma ili sistema.
Vrste Pogona
Aktuatori mogu biti pogonjeni na različite načine, uključujući električnu energiju, pneumatski ili hidraulički pritisak, ili čak i ručnu silu:
Električni koristi električnu energiju da proizvede pokret. Oni su precizni, pouzdani, i lako se integrišu u modernu kontrolnu i monitoring infrastrukturu. Električni aktuatori mogu biti opremljeni senzorima i kontrolerima koji omogućavaju feedback i preciznu kontrolu pozicije, brzine i sile.
Pneumatski koristi komprimovani vazduh za generisanje pokreta. Oni su robustni, jednostavni za održavanje i nude brz odziv. Pneumatski aktuatori su često izbor u okruženjima gde je bezbednost kritična, kao što su hemijske fabrike i naftne rafinerije.
Hidraulički koriste tečni pritisak za proizvodnju pokreta. Oni mogu pružiti izuzetno visoke sile i brzine, čineći ih idealnim za teške industrijske aplikacije.
Ručni kao što su oni sa ručnim točkićima ili polugama, omogućavaju operaterima da direktno kontrolišu pokret, nudeći jednostavan i ekonomičan način za kontrolu opreme.